A Balaton-átúszás tervezett új időpontja: augusztus 9. szombat

Résztvevők úsznak a Balaton-átúszáson, háttérben vitorlások – új időpont: 2025. augusztus 9.

Ha minden jól megy, és az időjárás is kegyes lesz hozzánk, akkor végre augusztus 9-én szombaton részt vehetünk a 43. Lidl Balaton-átúszás jeles sporteseményén!

HungaroMet siófoki obszervatóriumának időjárás-előrejelzése alapján – a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitány egyetértésével – döntöttek úgy a Balaton-átúszás szervezői, hogy az új pótidőpont augusztus 9. lesz.

Az úszásra maximum 12 ezer ember nevezhet be idén a következő 3 kategóriában: a teljes távon – 5,2 kilométer; féltávon – 2,6 kilométer; továbbá Balaton átkelésre SUP-pal 5,2 kilométert evezve.

Nevezés újra nyitása:

Az eddigi nevezések továbbra is érvényesek, de az időpontváltozás miatt visszalépők létszámától függően a szervezők mind három távra újra megnyithatják a nevezéseket!

Új nevezésekre augusztus 7-én csütörtök délutántól nyílhat lehetőség, 8-án péntek éjfélig – a megrendezésről szóló pozitív döntés után – a létszámlimit eléréséig!

Az átúszási időponttal kapcsolatos végleges döntésre legkorábban augusztus 7-én csütörtökön kerül sor!

A sportesemény aktuális időjárásáról a HungaroMet weboldalán tudsz tájékozódni: https://www.met.hu/